Další výhra starších žáků

7.4.2018
SK Nový Knín – TJ Slavoj Obecnice 2:3 (0:1)
branky: Janák 2, Strniště
Matějka – Locker Al., Dvořáková, Polák J., Kadlec – Prokeš, Roušal M. – Ježek, Locker Ant., Roušal P. – Štamberk
Střídali: Janák, Strniště, Polák M.

Utkání v Novém Kníně se nám podařilo výsledkově, nicméně hra nebyla ideální. V první půli se nám fotbalově částečně dařilo, jen jsme zbytečně hráli hodně přes souboje a nepomohli si rychlejší rozehrávkou přes volné prostory. Přesto jsme se mnohokrát dostali do vyložených šancí, hlavně díky výborně hrajícímu Kryštofu Janákovi. Bohužel ani jedna z jeho šancí neskončila brankou.

V poločase jsme vedli díky Honzovi Strništěmu, který technickou střelou obstřelil brankáře hostů. V poločasové přestávce jsme si vyhodnotili předváděnou hru a řekli si, co chceme zlepšit. Začala druhá půle a my jakoby jsme na hřišti vůbec nebyli. Kupili jsme chybu za chybou a na hraní fotbalu jsme tak nějak rezignovali a míče pouze odkopávali. Z toho vyplynuly příležitosti domácích a po dvou rohových kopech jsme inkasovali dvě branky. V této chvíli jsme byli tzv. na ručník. Naštěstí jsme se ještě dokázali zaktivizovat a hra se postupně dostávala do našeho standardu.

Po křídelním průniku Járy Ježka srovnal skóre Kryštof Janák, kdy nekompromisně zavěsil na zadní tyči. V této chvíli jsme soupeře přehrávali a dokázali jsme to vyjádřit i do skóre. Kryštof měl svůj den a po nádherné úniku si položil brankáře domácích a rozvlnil síť. Vítězství nám kazí zranění Járy Ježka a Míši Štamberka, kteří snad budou brzy v pořádku  Hvězdou utkání byl bezesporu Kryštof Janák, a to nejen pro dvě vstřelené branky, ale hlavně pro bojovnost, kterou předváděl celé utkání. Doufám, že se do dalších utkání poučíme z dnešních chyb a odehrajeme je bez zbytečných nervů