Koronavirus – důležité upozornění Oblastní nemocnice Příbram

Vzhledem k šířící se epidemii koronaviru přijímá Oblastní nemocnice Příbram následující preventivní opatření, která jsou v tuto chvíli platná od úterý 17. do odvolání:

 1. Zrušeny jsou všechny neakutní operace – personál oznamuje tuto informaci objednaným pacientům prostřednictvím telefonu.
 2. Uzavřeny budou veškeré odborné poradny a dětské vyšetření kyčlí.
 3. V omezeném režimu budou fungovat chronické ambulance – personál bude objednané pacienty kontaktovat telefonicky. V případě nejasností se sami telefonicky obraťte na konkrétní ambulanci.
 4. Péče o těhotné (kontroly, ultrazvuky) bude prováděna i nadále.
 5. Umožněn je stále doprovod otce v případě porodu.
 6. Rehabilitace areál II – Zdaboř: Vodoléčba a rehabilitační bazén budou uzavřeny.
 7. Provoz rehabilitace v areálu II – Zdaboř bude omezena – dle telefonické dohody s ošetřujícím fyzioterapeutem.
 8. Nesedejte si v čekárnách vedle sebe, dodržujte dostatečný odstup od dalších pacientů.
 9. Vstup do nemocnice bude od úterý umožněn pouze jedním vchodem u hlavní recepce. Před ním bude pacientům prováděno měření tělesné teploty a dalších symptomů.
 10. Od zítřka je také zákaz doprovázení pacientů další osobou, pokud to není nezbytně nutné (například děti a imobilní osoby).
 11. Kantýna v prostoru recepce je od zítra uzavřena. Závodní jídelna je od zítra otevřena pouze pro zaměstnance ONP, vstup dalších osob je přísně zakázán.
 12. Obracejte se na obvodního lékaře v případě potřeby prodloužení neschopenky nebo předepsání receptu.
 13. V tomto týdnu by mělo být v upravených prostorách záchytné stanice v areálu II – Zdaboř zřízeno odběrové místo. Upozorňujeme, že odběrové místo bude určeno pouze těm, kterým vyšetření doporučili pracovníci hygienické stanice. O jeho otevření vás budeme informovat.

!!! PROSÍME, SLEDUJTE FACEBOOK A WEBOVÉ STRÁNKY NEMOCNICE (WWW.NEMOCNICEPRIBRAM.CZ), KDE BUDEME INFORMACE PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVAT.

MUDr. Stanislav Holobrada

ředitel

Oblastní nemocnice Příbram, a.s.