Diskuse

Napsat komentář: Romana Bárová Zrušit odpověď

*

Vaše dotazy

1 4 5 6
  • Michaela Refková
    24. 9. 2020 20:03

Dobrý den,
    chtěla bych touto cestou požádat, nebo poprosit o radu v určitě věci. Jedná se především o stavby a baráky, domy v části vedoucí do CHKO Brdy – Zaječov a Octárna. Denně po hlavní silnici projede velké množství aut a kamionů, různě nalezených. Bohužel nejen ti jezdí opravdu velmi rychle i po cestě dolů do vesnice, ne jednou mě v noci vzbudil kamion jedoucí neskutečnou rychlostí. Mnozí z nás tady máme děti, zvířata, naše miláčky. Je nějaká možnost, jak upravit rychlost pro tato vozidla?
    Je prosím možnost zažádat o příčný spomalovací práh, nebo retardér? Je k tomu nutné udělat nějaké kroky, nebo případně kde zažádat? Sepsat petici?
    Myslím, že nejsme jediná rodina, která se takto bojí a tak jsem pro, aby se tato věc nějakým způsobem řešila. Děkuji.

• Josef Karas
      25. 9. 2020 10:32

Dobrý den paní Refková,

nedodržování rychlosti v obci jsme již několikráte řešili s policií ČR. Žádali jsme i o možnost umístění retardéru. Tato varianta byla ale policií zamítnuta, protože na komunikaci III. třídy nelze retardér umístit.

Zvažovali jsme i snížení rychlosti, i toto neprošlo.

Proto jsme požádali policii o zvýšení četnosti měření rychlosti vozidel na území obce.

Josef Karas
      Starosta obce Obecnice
      Tel. +420724180549

• Michaela Refkova
        28. 9. 2020 08:53

Prověřovala jsem situaci na dopravním úřadě a pokud jsou v ohrožení chodci, tak jde udělit výjimku i na silnici III.třídy. Zkusím to začít řešit.