Diskuse

Napsat komentář: Občan Zrušit odpověď


*

Souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů

Vaše dotazy

1 2 3 4 5 7
  • L.Masopustová
    31. 5. 2018 13:22

    Dobrý den, ráda bych věděla jak je to s kvalitou pitné vody, zda už je vše v pořádku a dá se už pít? Nebo je stále kontaminovaná? Nikde nejsou žádné informace děkuji

    • Markéta Švehlová
      31. 5. 2018 13:36

      Dobrý den paní Masopustová,

      kvalita vody s vody z vodojemu Panské lesy je již od pondělí v pořádku a lze ji normálně používat, Kvalita vody ve vodojemu Třemošná je na základně dnešních výsledku již také v pořádku.

      Přeji pěkný den
      Markéta Švehlová

  • Lukáš Pánek
    25. 5. 2018 09:01

    Dobrý den,
    máme v Obecnici chalupu a dnes ráno jsem se dočetl o povodni. Bylo by možné udělat nějaké aktuální fotky, jak to v Obecnici po noci vypadá, prosím?
    Děkuji.

    Lukáš Pánek

  • Markéta Švehlová
    24. 5. 2018 11:24

    Dobrý den paní Buriánková,

    bohužel obec momentálně žádné stavební pozemky k prodeji nenabízí.

    S přáním pěkného dne
    Markéta Švehlová

  • Petra Buriánková
    15. 5. 2018 17:53

    Dobrý den, poptávám se na stavební pozemek v Obecnici popř. v Oseči. nabízíte nějaké obecní pozemky k prodeji?? děkuji Buriánková

  • Eduard Nový
    19. 2. 2018 13:42

    Dobrý den, už je to hodně dávno možná 40 let co jsem byl v Pionýrském táboře. Byla tam i nějaká Martina Bělohlavková z Obecnice. Od té doby po ní pátrám. Kontakt na mě: 604574567

    • Martina
      25. 11. 2020 09:41

      Ahoj Edo,
      to už jo roků co jsme se viděli naposledy. Pamatuji si jak jsi mi nosil borůvky z lesa. Doufám, že ti ta dobrota vydržela. Já ti volala ale ty jsi to nebral. Pá. Martina

    • Eduard Nový
      4. 4. 2023 13:16

      Marti, prosím ozvy se znovu. Děkuji Eda

  • Pavel
    5. 11. 2017 20:40

    Dobrý den, kde je stavební úřad pro vaši obec? Měl bych zájem o koupi domu, ale na katastru je pouze parcela sháním proto informace zda je stavba ok. Děkuji Pavel

    • Markéta Švehlová
      5. 11. 2017 22:08

      Dobrý večer,

      stavební úřad pro naši obec je v Příbrami, sídlo stavebního úřadu je nad restaurací Švejk, Na Příkopech 105, Příbram I, v 1. patře (naproti zadnímu traktu budovy „Zámeček – Ernestinum“).

      Přeji pěkný večer.

      Markéta Švehlová

  • Pavel
    2. 11. 2017 13:33

    Obecnice se skládá ze dvou částí … Z kterých, prosím?
    Děkuji, Pavel

    • Markéta Švehlová
      2. 11. 2017 17:39

      Dobrý den Pavle,

      Obecnice se skládá z Obecnice a Oseče. Pokud jde o katastrální území skládá se ze tří částí – Obecnice, Oseč a Obecnice v Brdech.

      Přeji pěkný den

      Markéta Švehlová

  • Josef Fryš
    24. 8. 2017 20:26

    Dobrý den,
    v literatuře jsem nalezl informaci o dolu v Obecnici, který tam byl v provozu do rolu 1919. Můžete mi, prosím, upřesnit, kde se důl nacházel, popř. co tam po něm zůstalo? Je to ono místo na mapách označené jako Šachta s 5 popisnými čísly?
    Děkuji za odpověď.

    • Josef Karas
      25. 8. 2017 13:00

      Dobrý den pane Fryš,

      důl se nazýval „Bohatá naděje“ a část budov dosud zachovaných je u silnice směrem na Lhotu nazývaná „Šachta“. Na dole se těžila olovnatá ruda . V roce 1918 zde bylo dosaženo hloubky 59 m kdy byla propojena s dolem Anna.

      O rok později v roce 1919 byla těžba na dole ukončena a tím skončilo i hutnictví a hornictví v Obecnici.

      J. Karas – starosta obce

    • Tomáš Kučera
      11. 12. 2017 18:42

      Značný úbytek rudních zásob na Březových Horách, po roce 1910 přiváděl březohorské dolování k zániku. Jedním z pokusů tento zánik oddálit byl i návrat ke kutacím pracím u Obecnice, neboť staré zprávy popisovaly tento obecnický revír jako nejperspektivnější především v 17. století. Kutací práce ve dvacátém století byly u Obecnice zahájeny v druhé polovině měsíce července provedením tří kutacích rýh, která odkryly diabásové žíly se železitou vyplní o mocnosti 8-20 cm.
      Dna 10. září 1912 v místech, nazývaných Na Bořku, byla zaražena hlavní průzkumná. Jáma o obdobných rozměrech, jako mají březohorské doly – 5,2 x 2,6 m. Již v roce 1915 došlo k přerušení hloubení pro nedostatek uhlí a trhavin. K obnovení prací na obecnickém dole došlo v srpnu 1916, neboť bylo poukazováno na výhodnost těžby rud barevných kovů u Obecnice pro vysoký obsah mědi (až 16 % v tetraedritu). Kutací pokusy byly ukončeny v červenci 1919 jednak pro negativní výsledek průzkumných prací, jednak pro nedostatek finančních prostředků na další průzkumné práce.
      Obecnický důl byl hluboký 58,6 metrů a z tohoto horizontu byly naraženy východní překop dlouhý 26,5 m a západní překop o délce 80,2 m. Ražba překopu dále nepokračovala a ze západního překopu byla sledována žíla se zcela nebilanční výplní k bývalé jámě Marie – Anna. Sledná chodba, ražená severně od nové jámy, měla délku 653 metrů a v délce 360 metrů podsedla i žílu, u některých autorů nazývanou „Reichentrost„. Ražená sledná chodba nafárala i starou jámu a dobývky u této jámy. Sledovaná žíla byla převážně vyplněna křemenem a kalcitem a místy se ani tato „hluchá“ „výplň v žíle nevyskytovala. A tak i poslední pokus o obnovení dolování u Obecnice skončil negativně.

  • Zdeněk Vyšín
    11. 7. 2017 01:27

    Dobrý den chtěl bych se zeptat Pana starosty proč nereagoval na výzvu (mobilem)od pana co našel dva moje psi z drahlina (s panem sem mluvil a rekl mi celou konverzaci)hledam je 2 dny a spolu se mnou 3500 přátel na internetu (facebook) plus městská policie příbram zítra vlastně dnes se zastavím

    • Josef Karas
      11. 7. 2017 16:12

      Dobrý den pane Vyšín,
      Vaše psy neznám a žádný pán mi ani včera o žádných psech nevolal.
      Jedinou informaci o volně pobíhajících psech jsem dostal od paní z Obecnice, která mi volala večer v 17,40 hod. Protože jsem ale nebyl v Obecnici tak jsme se domluvili, že až se vrátím tak se po psech podívám.
      Po mém návratu jsem již psy nenašel.
      J. Karas

    • Občan
      19. 7. 2017 08:17

      Dobrý den p.Vyšín, to bych chtěl vidět jak 3500 lidí běhá po vesnici a hledá psi.

  • Eva Šilhanová
    18. 5. 2017 19:24

    Dobrý den,
    chci se zeptat, kdy začne slíbená výstavba dětského hřiště v Oseči? Děkuji za odpověď E. Šilhanová

    • Markéta Švehlová
      19. 5. 2017 07:16

      Dobrý den paní Šilhanová,

      dodavatelská firma již zpracovává projekt a předpokládaná výstavba by měla začít v průběhu letních prázdnin.

      Přeji pěkný den
      Markéta Švehlová

      • Eva
        24. 5. 2017 20:13

        Děkuji za odpověď