Diskuse

Napsat komentář: Pavla Zrušit odpověď


*

Souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů

Vaše dotazy

1 3 4 5 6 7
  • Milan Velcl
    23. 9. 2020 17:20

    Dobrý den,mám dotaz ohledně podomního prodeje v Obecnici,zda je povolen, či nikoliv.Děkuji za odpověď.

    s pozdravem Milan Velcl

  • Ludovít Kiš
    26. 6. 2020 19:37

    Dobrý večer,slyšel jsem,že se dá legálně projet VP na Plzeň podáním sms.Čeká mě montáž za Plzní a rád bych toho využil.Prosím o info zda-li je to možné,nebo to byla klamavá informace a pokud ano,radu jak nejlépe projet. Díky za info. S pozdravem:Kiš L.- Sedlčany

    • Markéta Švehlová
      28. 6. 2020 09:52

      Dobrý den pane Kiš,
      legálně projet po komunikaci Obecnice – Zaječov opravdu lze pomocí SMS. Ovšem tuto možnost projetí mají jen k této službě zaregistrovaní občané dotčených obcí Obecnice a Zaječov. Pro ostatní toto není možné.
      S přáním pěkného dne
      Markéta Švehlová

  • Miroslav Perman
    19. 5. 2020 14:33

    Po vsi se pohybují hloučky mládeže, také bez roušek nebo jiného zakrytí obličeje. Tímto svým bezohledným chováním ohrožují nejen zdraví své, ale i ostatních. Zároveň dávají ostatním svým jednáním příklad, že dodržování stanovených opatření není důležité.

  • Lenka
    23. 4. 2020 12:16

    Dobrý den pane starosto,

    chtěla jsem se zeptat, zda-li by bylo možné odvézt piliny z nařezaného dřeva do sběrného dvora? Děkuji za odpověď.

    • Josef Karas
      24. 4. 2020 07:20

      Dobrý den,
      ano je to možné. Piliny lze dát do kontejneru na listí, trávu apod. materiál. Kontejner Vám ukáže obsluha sběrného dvora. Samozřejmě záleží též na množství. Pokud by toho bylo více, je nutné se předem domluvit s obsluhou“.

      J. Karas

  • Romana Bárová
    5. 4. 2020 10:33

    Vážený pane starosto,
    Obracím se na Vás s prosbou, zda by bylo možné apelovat na občany obce, aby dodržovali státem stanovená opatření k zamezení šíření epidemie. Například pomocí místního rozhlasu nebo Obecnického zpravodaje. Možná by lidé pochopili, že se jedná o důležitou věc, pokud uvidí, že i pro zastupitele Obce je toto důležité a bude se jim to připomínat. Vím, že je v Obecnici mnoho lidí, kteří se snaží pomáhat, dodržují pravidla, šijí roušky,… Na druhé straně je zde i mnoho těch, kteří tato pravidla nedodržují. Především lidé, kteří v této době zajišťují péči o staré lidi a důchodce a jejich rodinní příslušníci by měli být nejvíce opatrní. Stejně tak i členové zastupitelstva Obce by měli jít ostatním příkladem. Po vsi se pohybují hloučky mládeže, také bez roušek nebo jiného zakrytí obličeje. Tímto svým bezohledným chováním ohrožují nejen zdraví své, ale i ostatních. Zároveň dávají ostatním svým jednáním příklad, že dodržování stanovených opatření není důležité.
    Děkuji. Mgr. Romana Bárová

    • Josef Karas
      6. 4. 2020 08:29

      Dobrý den,,

      Povinnosti, jak se chovat v této nelehké době vychází několikrát týdně na webových stránkách obce, jsou zveřejňovány na úřední desce a rozesílány mobilním rozhlasem. Takto tomu bude i v tomto týdnu. V uveřejňovaných článcích jsou nejenom povinnosti, ale též nabídky obce pro občany, zejména pro seniory. Bohužel, upozorňování na povinnosti , které vyplývají z vyhlášeného nouzového stavu, to je to jediné co obec může udělat, zde pravomoci končí, dále je možno se obrátit pouze na policii ČR. V minulém týdnu jsem policii kontaktoval dvakrát. Jednalo se o porušení nošení roušek či jiných prostředků pro zakrytí úst a nosu u návštěvníků Brd, kterých za poslední dva víkendy bylo v Obecnici velké množství. Na závěr bych vám chtěl poděkovat za upozornění a současně Vás požádat, pokud uvidíte, že někdo výše uvedené povinnosti porušuje, upozornit je na to a v případě, že to bude nutné kontaktovat i policii ČR.

      Josef Karas

      Starosta obce Obecnice

      Tel. +420724180549

  • Eva
    19. 2. 2020 09:43

    Dobry den pane starosto, jsem velmi znepokojena se základní školou v obci. Má vnučka navštěvuje druhou třídu a již několik dnů se vlastně neučí, protože třída je rozdělena do jiných tříd ?! Ptala jsem se paní učitelky a ta mi oznámila, že škola nemá finance na to, aby zaplatila tzv. suplování.To mi připadá jako výmluva. To nemůže obec jako zřizovatel škole pomoci??? Jde přeci o vzdělávání dětí. Dovoluji si Vás požádat o urychlené řešení vzniklé situace. Obec přece může škole pomoci při nedostatku financí na platy učitelů.
    Děkuji za odpověd
    PS Nepište mi prosím, že se jedna o vyjímečnou a krátkodobou situaci.

    • Josef Karas
      19. 2. 2020 13:05

      Dobrý den,

      Tuto situaci, pokud tam taková je musí řešit vedení školy, protože to je za to zodpovědné.

      S Vaší připomínkou jsem se obrátil na vedení školy se žádostí o vysvětlení této situace.

      Zde vyjádření ředitele: „ jedná o stav , kdy je paní učitelka nemocná a nejde o žádný trvalý stav. Děti proto byly rozděleny do dvou skupin a je s nimi opakována dříve probíraná látka. Dle sdělení se v pátek p. učitelka vrací z nemocné.

      Nejedná se o nedostatek finančních prostředků na platy učitelů jde pouze o suplování za nemocné kantory „.

      Na závěr:

      Než řešit tyto situace s paní učitelkou tak by bylo dobré, aby jste se obrátila na ředitele školy a požádala jej o vysvětlení.

      Obec je ze zákona zřizovatelem školy a hradí provozní náklady a veškeré investice. Mzdové prostředky jdou do školství z jiných zdrojů mimo obecní rozpočty.

      S pozdravem

      Josef Karas

      Starosta obce Obecnice

      Tel. +420724180549

  • Jan Čáp
    8. 12. 2019 19:01

    Dobrý den mohu se zeptat proč neteče voda?

    • Markéta Švehlová
      9. 12. 2019 08:45

      Dobrý den,

      z důvodu poruchy na vodovodním řadu v Nových Chalupách, je odstávka dodávky pitné vody v části obce Obecnice od Hlinovky směrem k Oseči.
      Na opravě se pracuje .
      Děkujeme za pochopení

  • Jiří Radil
    29. 11. 2019 01:20

    Dobrý den
    Kde a jak mohu zaplatit pronájem hřbitovního místa?
    Děkuji za odpověď
    Radil

    • Markéta Švehlová
      29. 11. 2019 05:19

      Dobrý den,

      kontaktujte prosím přímo obecní úřad v Obecnici, naši paní účetní. Veškeré poplatky se hradí tam.
      Obecní úřad Obecnice
      Obecnice 159
      262 21

      tel.: +420 318 614 056
      fax: +420 318 614 056
      Úřední hodiny:
      PO 8.00 – 19.00
      ST 8.00 – 17.00

      Přeji pěkný den
      Markéta Švehlová

  • Brožová
    4. 9. 2019 12:35

    Dobrý den, pokud budete vznášet připomínku na úpravu jízdních řádů, byla bych ráda, aby jezdil autobus, který jezdil ráno cca v 6:53 minulý školní rok, byl jediný, který jel až ke 2.poliklinice v Příbrami, jel přes Hluboš, Jiraskovy sady, ale myslím si, že ho využívalo hodně dětí, které jezdí do školy v Pb a byl tam včas. Děkuji Brožová

    • Markéta Švehlová
      5. 9. 2019 07:25

      Dobrý den,
      vzneseme tedy připomínku i na tuto linku při úpravě jízdních řádů.

      Přeji pěkný den
      Markéta Švehlová

  • Doubková
    1. 8. 2019 05:59

    Dobrý den,
    vracím se ke svému dotazu z 18.7. Linky do Prahy jezdí každých 10 minut. MHD, konkrétně linka č.6A jede 1x za hodinu. V propozicích bylo uvedeno, že jízdní řády jsou konzultovány a mohou být upraveny na základě připomínek obcí. Můj dotaz tedy zní, zda by nešlo vrátit původní čas odjezdu u ranního autobusu.
    Děkuji za odpověď.

    • Markéta Švehlová
      6. 8. 2019 07:44

      Dobrý den,

      vzneseme tedy připomínku na tuto linku při úpravě jízdních řádů.

      Přeji pěkný den.