Diskuse

Napsat komentář: Černý V. Zrušit odpověď


*

Souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů

Vaše dotazy

1 4 5 6 7
  • eva
    9. 4. 2022 20:36

    Dobrý den, dnes jsem přijela do Obecnice a chci se zeptat:
    – kdo projektoval „chodník“ v Nových chalupách v území vojenských lesů
    – proč byla skoro celá plovina vybagrována a znovu zasypána
    – kdo je zodpovědný za celou akci – zřejmě se jedná o stavbu
    – kdo TO“ financuje a z jakých zdrojů
    -jaká je finanční výše celého „chodníku“
    -kdy byla vypsána veřejná soutěž na celou akci
    -kdy byla zkolaoudována

    Na webu obce jsem žádnou informaci nenašla ???

    Děkuji

    Eva

    • Josef Karas
      11. 4. 2022 13:54

      Dobrý den,

      Nejedná se o chodník, ale pouze o lesní stezku pro pěší. Z prostoru byly odstraněny pařezy, plocha byla srovnána a následně byla zpevněna kamenivem, zasypána dřevěnou štěpkou a ohraničena kůly.

      Na akci nebylo stav. povolení ani kolaudace, protože se jednalo pouze o úpravu terénu pro stezku. Její realizace byla projednána s VLS.

      Cena za stezku byla ve výši 193.138 Kč za úpravu terénu a 39.000 Kč bez DPH za dřevěné palisády. Na úpravy nebylo, vzhledem k výši ceny, nutno vypisovat VŘ.

      Proč, byla vybudována?

      V této části obce nelze vybudovat chodník a tato stezka je jediným možným způsobem jak přispět k bezpečnosti chodců ( a to jak občanů Obecnice, tak návštěvníků obce).

      Od Hlinovky dále pak plánujeme vybudovat chodník, který na stezku bude navazovat. Chodník bude po levé straně komunikace ve směru jízdy. Pro vypracování projektu byl již osloven projektant a s realizací počítáme po rekonstrukci nn vedení, kterou zde bude koncem tohoto a začátkem příštího roku provádět ČEZ.

      Josef Karas

      Starosta obce Obecnice

      Tel. +420724180549

      • eva
        13. 4. 2022 13:22

        Dobrý den, děkuji za odpověď.
        Proč jste mi neodpověděl na moje dvě otázky :
        – proč byla skoro celá plovina vybagrována a znovu zasypána
        – kdo TO financuje a z jakých zdrojů

        Děkuji

        • Josef Karas
          13. 4. 2022 17:22

          Dobrý den,

          Na obě otázky je tam odpověď.

          Z porostu byly odstraněny pouze pařezy.

          A odpověď na druhou je patrná z otázky a odpovědi na cenu. Pokud by to nefinancovala obec za svého rozpočtu, tak jak bychom mohli znát cenu.
          Proč to bylo financováno z rozpočtu obce je vysvětleno také v předešlé odpovědi.

          Obci není lhostejna bezpečnost chodců, kteří se v těchto místech pohybují a toto byla jediná možnost jak k jejich bezpečnosti přispět.

          Josef Karas
          Starosta obce Obecnice
          Tel. +420724180549

  • Jan Pašek
    15. 1. 2022 11:59

    Dobrý den přeji,
    chtěl bych se zeptat, zda v oblastí Vaší obce operovala v době 2. světové války partyzánská skupina. Měl v ní být i můj otec Jan Pašek a to jako její velitel. Nalezl jsem pochvalné uznání 1. stupně ze dne 24. června 1946, vydané sdružením brdských partyzánů KAR. Chtěl bych najít jejich lesní bunkr, pokud ještě existuje.

    Pokud máte nějaké informace k této partyzánské skupině a místě jejich působení, budu za ně moc rád.
    Děkuji Jan Pašek
    janpa1954@seznam.cz

    • Bohumil Svoboda
      2. 2. 2022 16:02

      Dobrý den,
      mám doma nějaké materiály ze kterých by se snad dala nějaká informace získat. Podívám se a napíšu vám na váš email.
      B. Svoboda, místostarosta

  • Alexandr Kalčík
    20. 9. 2021 00:30

    Dobrý den,prosím Vás o informaci,zda u Vás stále žije paní Pavlína Cihlářová a pokud ano,mohl bych poprosit o telefoni,či jiný kontakt. Pokud to ovšem není možné,tak bych pouze poprosil o předání mého kontaktu paní Pavlíně aby se mohla rozhodnout sama zda mě bude kontaktovat či nikoli. Na vysvětlenou jsem známý,který ztratil kontakt a rád bych ho opětovně navázal,kdysi jsme měli společného známého Davida ze Zlína.me jméno je Saša.dekuji Kalčík

  • Linda Bervidová
    12. 4. 2021 17:19

    Dobrý den,
    měla bych zájem o koupi RD nebo i samostatného stavebního pozemku v obci Obecnice nebo i v jiné obci v okolí Příbrami. RD může být i určený k rekonstrukci, obytná plocha alespoň 130-170m2. Cena do 7 000 000 Kč dle stavu a velikosti.
    Samostatný stavební pozemek o velikosti 800-1000m2, rovinatý, cena do 2 000 000 kč.

    Slušné jednání samozřejmostí, případné nabídky prosím na e-mail bervidka@centrum.cz

    Děkuji

  • Černý V.
    28. 2. 2021 12:22

    Dobrý den, chci se zeptat na situaci ohledně vykáceného lesa. Jak je možné, že se někteří lidé ohání tím, že dříví z lesa, co je před jejich domem, patří jim? Můžete mi prosím objasnit jakého právního předpisu se toto týká? Zvláštně, když se jedná o vojenské lesy a ve zpravodaji bylo jasně napsáno, že, občané mohou dříví stahovat? Děkuji a přeji hezký den.

    • Josef Karas
      1. 3. 2021 07:13

      Dobrý den,

      „ Tento dotaz je nutné směrovat na VLS. Dřevo je v jeho majetku a obci Obecnici nepřísluší jakkoli do tohoto zasahovat. Informace do Zpravodaje byla dána touto firmou.“

      Josef Karas

      Starosta obce Obecnice

      Tel. +420724180549

      • Černý V.
        16. 3. 2021 16:35

        Děkuji, to jsem chtěl vědět. Takže, dříví si může vzít kdo chce, tak jak to bylo zveřejněno ve Zpravodaji.

  • Miroslava Tetaurová
    15. 2. 2021 16:40

    Dobrý den, měla bych dotaz a zároveň požadavek, zda by bylo možné přeorientovat naučnou stezku po Brdech( Na klobouček)od fotbalového hřiště na lesní cestu a ne kolem potoka zahradkarskou kolonii? Z duvodu naprosté ztráty soukromí zejména o víkendu a nespočet psích vykalů. Psi jsou většinou pouštění navolno.
    Prosím o zvážení této alternativy. Lidé si jezdi na zahrádky na vikend odpocinout a relaxovat a za současného stavu toto není možné. Dekuji za odpověď.

    • Josef Karas
      16. 2. 2021 08:40

      Dobrý den paní Tetaurová,

      značení turistických cest neprovádí obec. Ta se pouze vyjadřuje k vedení trasy pokud se jedná o obecní pozemky. To, že se v Obecnici zvýšil pohyb osob je daní za zpřístupnění Brd a nevyhnulo se žádné části obce.

      Josef Karas
      Starosta obce Obecnice
      Tel. +420724180549

  • Zbyněk Havelka
    23. 1. 2021 17:57

    Omlouvám se, ale zkouším i touto cestou dát na Vše stánky prosbu paní, které se ztratil pes 23.1.2021 (Staročeská hospoda)
    Ztratil se pes, slyší na jméno Ogi.

    Ztratil se v obci Obecnice, cestou na Tok. 23.1.21 kolem 15h

    606055381
    724329907

    Diky za jakékoliv informace.

    Hofler

  • Martin Kratina
    8. 1. 2021 15:00

    Dobrý den, sháním ke koupi dům/chatu/chalupu v obci Obecnice. Nabízím slušné jednání a atraktivní cenu.
    Obec se mi po návštěvě velmi zalíbila. V případě zájmu prosím pište na email: martinkratina@seznam.cz
    Děkuji a s pozdravem,
    Martin Kratina

    • Miroslava Tetaurová
      15. 2. 2021 16:41

      Dobrý den, měla bych dotaz a zároveň požadavek, zda by bylo možné přeorientovat naučnou stezku po Brdech( Na klobouček)od fotbalového hřiště na lesní cestu a ne kolem potoka zahradkarskou kolonii? Z duvodu naprosté ztráty soukromí zejména o víkendu a nespočet psích vykalů. Psi jsou většinou pouštění navolno.
      Prosím o zvážení této alternativy. Lidé si jezdi na zahrádky na vikend odpocinout a relaxovat a za současného stavu toto není možné. Dekuji za odpověď.

      • Josef Karas
        16. 2. 2021 08:37

        Dobrý den paní Tetaurová,

        značení turistických cest neprovádí obec. Ta se pouze vyjadřuje k vedení trasy pokud se jedná o obecní pozemky. To, že se v Obecnici zvýšil pohyb osob je daní za zpřístupnění Brd a nevyhnulo se žádné části obce.

        Josef Karas
        Starosta obce Obecnice
        Tel. +420724180549

  • Jablonská
    28. 10. 2020 22:30

    Dobrý den,chtėla jsem se zeptat jestli má obec nėjake stavební pozemky na prodej?Dėkuji Jablonská

    • Markéta Švehlová
      29. 10. 2020 08:03

      Dobrý den paní Jablonská,
      bohužel obec momentálně žádné stavební pozemky k prodeji nenabízí.

      S přáním pěkného dne
      Markéta Švehlová

  • Michaela Refková
    24. 9. 2020 20:03

    Dobrý den,
    chtěla bych touto cestou požádat, nebo poprosit o radu v určitě věci. Jedná se především o stavby a baráky, domy v části vedoucí do CHKO Brdy – Zaječov a Octárna. Denně po hlavní silnici projede velké množství aut a kamionů, různě nalezených. Bohužel nejen ti jezdí opravdu velmi rychle i po cestě dolů do vesnice, ne jednou mě v noci vzbudil kamion jedoucí neskutečnou rychlostí. Mnozí z nás tady máme děti, zvířata, naše miláčky. Je nějaká možnost, jak upravit rychlost pro tato vozidla?
    Je prosím možnost zažádat o příčný spomalovací práh, nebo retardér? Je k tomu nutné udělat nějaké kroky, nebo případně kde zažádat? Sepsat petici?
    Myslím, že nejsme jediná rodina, která se takto bojí a tak jsem pro, aby se tato věc nějakým způsobem řešila. Děkuji.

    • Josef Karas
      25. 9. 2020 10:32

      Dobrý den paní Refková,

      nedodržování rychlosti v obci jsme již několikráte řešili s policií ČR. Žádali jsme i o možnost umístění retardéru. Tato varianta byla ale policií zamítnuta, protože na komunikaci III. třídy nelze retardér umístit.

      Zvažovali jsme i snížení rychlosti, i toto neprošlo.

      Proto jsme požádali policii o zvýšení četnosti měření rychlosti vozidel na území obce.

      Josef Karas
      Starosta obce Obecnice
      Tel. +420724180549

      • Michaela Refkova
        28. 9. 2020 08:53

        Prověřovala jsem situaci na dopravním úřadě a pokud jsou v ohrožení chodci, tak jde udělit výjimku i na silnici III.třídy. Zkusím to začít řešit.