Obecnické dožínky 2015

Vážení hospodáři i hospodyně, místní i přespolní příznivci obecnických akcí, srdečně vás zveme na Obecnické dožínky.

Letos začínáme průvodem sekáčů, pacholků, děveček, vesnické mládeže a dětí v krojích od obchodu v Obecnici v sobotu 15. 8. ve 14 hodin za veselého vyhrávání muzikantů TOULAVÉ KAPELY Pepíka Janouška.

Dozor nad čeládkou má „Obecnická policije“ s pověstnou šatlavou. Na poli za obcí sekáči posekají obilí, děvečky obilí nahrstkují, uváží snopy a postaví do panáků. Poté přijede hospodář s hospodyní s občerstvením a poděkovat všem pracovníkům. Snopy naložíme na vůz a za zpěvu písní odvezeme do statku U Karasů hospodářovi a hospodyni. Ve statku jim předáme dožínkový věnec, poděkujeme za jejich dobrotu. Poté nastanou ukázky různých prací, mlácení obilí cepy, čištění obilí, práce mlátičky i s presem, odstřeďování mléka, tlučení másla a výroby tvarohu. Návštěvníci mohou vše ochutnat a k tomu si užijí dobrých koláčků, piva, muziky i tance. Obecničtí hasiči se předvedou se svojí historickou stříkačkou. Ve statku bude hrát k poslechu a tanci hudba. Věříme, že návštěvníci dožínek budou nejenom poučeni, ale též i spokojeni.

Všechny vás srdečně zve OÚ Obecnice, Divadelní soubor Skalka, Český červený kříž Obecnice, Sbor dobrovolných hasičů Obecnice.    bs

 

Dožínky 2015