Obecnický zpravodaj – Červen 2019

Léto budiž…, ale co? Pochváleno, pohaněno, pomluveno,…? Ach ti nespokojení tvorové lidští, když je zima hudrají, když je teplo hudrají, když je sucho hudrají, když je mokro hudrají,… Tak si říkám, že dnes bude úvodník tak trochu nedořešený. Vždy lidé nebyli spokojeni ani v Ráji, nejdříve zblajzli jablko ze zakázaného stromu, poté byli ještě hubatí na toho svého stvořitele, až se naštval a vyhnal je na zem. To mi připomnělo jednu moji písničku, ve které jsem řešil předešlou situaci. Říkal Adam Evě v Ráji pohádku ona mlela stále něco o jabku, kdopak jí tohle mohl nakecat, to nebyl nikdo jinej nežli had, teď chybějí mi vitamíny a mám hlad, Eva očesala v ráji celej sad. Jo v Ráji, v Ráji tam se ženský mají, v Ráji, v Ráji, tam se ženský maj. K tomu vždy dodávám dovětek: Jako u Svobodů. Ona je to celkem i pravda, naše děti i se svými kamarády hledali po internetu nějaké ubytování, vhodné pro rodiny s více dětmi. Nakonec konstatovali, že u nás doma v Obecnici je to nejlepší. Houpačky, stromy, trampolína, pískoviště, bazének i křoví na schovku a tak dále. Při takovýchto akcích a oslavách dětských narozenin mizíme se ženou do naší obecnické rezervace a trávíme zde pod její ochranou celý víkend. Vždyť proto jsme CHKOO založili, pro ochranu ohrožených lidských živočichů a živočišek. Uchýlili jsme se proto do rezervace i tuto sobotu. Vzal jsem si sebou počítač, že si zde napíšu úvodník. Bohouš míní, rezervace mění. V takovém vedru se zde totiž vyskytují živočišky pro písmáky nevhodně odhalené. Byl jsem nesoustředěný, protože jsem se soustřeďoval na jejich ladná odhalená vlnící se těla, a když se zrovna žádná okolo mne nevyskytovala, přišli kamarádi, a to jsem se zase soustřeďoval na jejich vědecké hovory. Takže do večera nic. Navíc přede mnou nikdo nevytahuje žádná rozverná a humorná témata z obavy, abych je nepoužil. Občas ale prásknou něco na své nepřítomné kamarády. Tak jsem se dozvěděl, že parta rockerů z blízké, hadími pověstmi opředené vesnice, se vypravila na vyloženě rockový festival zvaný Kmochův Kolín. Zde se jeden nejmenovaný dostal svým výmluvným jazykem dokonce přes tři hlídané zóny až na podium, kde přemlouval kapelníka, aby zahrála jejich dechovka něco od Kissáků. Kapelník byl velmi potěšen jeho zájmem, ale sdělil mu, že bohužel tuto muziku na dechy hraje jiná dechovka. Což dotyčného známého výmluvného Haďáka nepotěšilo, potěšeni byli určitě ostatní rockeři, kteří dotyčného sledovali na velkoplošné obrazovce. Musel to být ohromný zážitek. Doufám, že Vy přátelé už před prázdninami i o prázdninách si připravíte také požitek z návštěvy festivalu jiného žánru, než máte v oblibě. Doporučuji dechovkářům nějaký rockový. Vy ostatní, když nebudete mít kam ujet, přijďte k nám do CHKOO Obecnické rezervace. U nás je hezky, a těch chytrých hezkých živočichů a živočišek! Tam určitě zapadnete.
bs