Obecnický zpravodaj – Červen 2022

Podbrdské slunce ukázalo po dlouhé době svou jasnou tvář a rozzářilo hladiny jezer, rybníků a bazénů stříbrným leskem. A když už jsem zmínil i bazén, musím se přiznat, že jsem odolával mnoho let a bazén na zahradě jsem nechtěl ani vidět. Ovšem čas plynul, vnoučata přibývala a bazény v okolí také přibývaly. Můj syn Kuba má na zahradní bazény stejný názor, a když jsem mu oznámil, že já na svůj názor rezignuji, prohlásil: „To nemůžeš tu mámu nějak usměrnit?“ Musel jsem mu dát k dobru jednu radu do života, kterou mi sdělil nedávno jeden kamarád: „Musíš se chlapče vždy rozmyslet, jestli chceš doma mít pravdu nebo klid.“ Já mám raději klid. A sousedi by také nevýskali radostí, kdyby se u nich každý den koupala horda cizích robátek. Já budu chodit stejně raději do bazénu v Rezervaci, voda v něm je sice studená, ale k ní se přidružují další výhody. Nemyslím zrovna pivo a kamarády, ale například… například… no… jiné zážitky, že? Také se nám pomalu přibližují prázdniny, rodičům naskakují pupínky a starosti pana spisovatele Nerudy: „Kam s ním?“ Myslím s naším robátkem nebo robátky. K babičce a dědovi, na tábor či nějaký kurz. Vzít je na dovolenou k móři, na Mácháč nebo podobně. Jenže ti odrostlí už s námi často nechtějí, ti neodrostlí zase vyžadují spoustu pozornosti. Ach ty prázdniny! Ach ta okurková sezóna. V té se pomalu objevují na scéně noví prezidenti, tedy myslím kandidáti na prezidenta. Jeden popojíždí po republice a fotí se s každým třeba i na Svaté hoře, druhý chce stávkovat za zvýšení platů, ale až po dovolených. Ovšem to je neověřená informace, možná je to ten „houks“, jak se říká. Nedávno jsem slyšel ještě jeden, že správný Čech má o dovolené tři přání: za prvé jemný písek, za druhé čistou vodu a za třetí, aby se mu nerozbila míchačka. Taková přání platila kdysi před lety, když jsme budovali svá obydlí, že by se ty časy vrátily? Vám přeji přátelé krásnou dovolenou, o prázdninách jen slunko, písek a vodu, nebo alespoň pivo v Rezervaci.