Obecnický zpravodaj Leden 2018

Tak nám leden převzal vládu od prosince a u nás v Brdech se nic moc nezměnilo. Ani nevím, jestli se k tomuto procesu převzetí vlády sešla všechna zvířata, která v lesích, na pasekách či v rybnících sídlí. Také by mne zajímalo, kdo by tomuhle lesnímu brdskému parlamentu předsedal. Jelen šestnácterák, liška ryšavá, statný kňour nebo snad Fabián lesů pán? Pohádali by se u toho, poprali nebo by jim bylo úplně jedno, že leden přebírá vládu bez důvěry zvířátek? Tak a mně už asi hrabe. A to jsem se ani neválel v lese na hrabance, stačilo, že jsem se vyhrabal z postele a pustil zprávy v rádiu. Diskuze, rozbory, polemiky, a plky a plky. Teď jsem si vzpomněl, že jsem zapomněl na vlky. Prý už se také u nás na Brdech objevili. Zatím se nedají stopovat, prý až napadne zase trochu sněhu. Já budu také stopovat i beze sněhu, ale jenom ty vlčí masky, které jsem půjčil klukům na některý z minulých masopustů. Masopust se nám přibližuje mílovými kroky, tentokrát má téma široké, dlouhé i bystrozraké. Nebude to o pohádkách, to mne jen tak napadlo, že se širočinou mohou pracovat tesaři, truhláři, lesáci, dlouhé pruty mohou mít rybáři, košíkáři, proutkaři, bystrozrace mohou do dalekohledů zírat hvězdáři, do mikroskopů vědci, do monitorů úplně všichni. Prostě masopust se bude týkat „dělání“. Protože Dělání, dělání, všechny chmury zahání. Tak rozjeďte mysl na plné obrátky a vymyslete si masky a lumpárny a šprýmy, které se tohoto tématu budou týkat. Máte na to ještě čas, než se zase bude měnit podbrdská vláda lednová na tu únorovou, a potom ještě kousek do sedmnáctého. Mezi tím si můžete odskočit k volbě prezidenta, což by nemělo být tak složité. Jsou už jen dva kandidáti na úřad rozumného a slušného zástupce našeho státu a vlastně všech lidí, kteří v něm žijí. Já vím, je to nelehké rozhodnout se sám. Jako v tom manželství, jak se při padesátém výročí svatby ptali manžela: „Jak jste to dokázali, spolu takových let? On jim na to odpověděl: „Když jsem si tady mamku bral, dohodli jsme se, že já budu vždy dělat velká rozhodnutí a ona ta malá… no a za celou dobu nebylo třeba žádných velkých rozhodnutí.“ Doufám, že jste se pustili hned od začátku do plnění svých předsevzetí, která jste si jistě před koncem roku dali. Například, že nebudete číst cizí maily nebo dokonce, jako ve scénce Bohoušova dívadla anděl Zdenulín, přes rameno zprávy v mobilu. Hlavně nelézt do mobilu manželovi, mohly byste dívky dopadnout jako jedna pani, co se také koukla a našla číslo pod poznámkou „sex zadarmo“. Nedalo jí to, číslo vytočila a vtom ji začal zvonit telefon v kabelce. Pokud jste si dali vy, chlapci, předsevzetí, že budete na svou manželku hodní a budete k ní pozorní, koukejte to plnit. Já už začal. Jen bude lépe, když nebude manželka Evina tenhle úvodník opravovat. Co ještě dodat k lednu, hlavně, aby ta zvířátka v Brdech zvolila toho správného, který bude sedět na nejvyšším kopci. A hlavně, aby se za něj nemusela stydět, že jim dělá po přírodě ostudu. Šťastnou ruku zvířátka.

Ke stažení: Obecnický zpravodaj Leden 2018