Obecnický zpravodaj říjen 2018

V letošním roce se vyplatilo počkat s dovolenou až na říjen. Příjemné teplé počasí, jak se říká nádherné babí léto. Již jsem několikrát psal, že já tomuto období říkám dědí podzim. Nemusí se všechno nazývat podle žen, dívek a babiček. Také chceme být v kurzu, že chlapi? Zrovna nedávno jsem se pozastavil nad bilbordy propagujícími pracovní nářadí, vrtačku drží v ruce pohledná, méně oděná dívka. Vrtačky jsem se všiml, až když jsem jel okolo zobrazení počtvrté. Asi by si většina chlapů raději koupila tu slečnu. No možná přeháním, třeba je vaše manželka tak šikovná a pohledná jako slečna na obrázku. Podle mne by statný chlap v montérkách při propagaci práce s nástroji působil věrohodněji. Ženy to také nemají s reklamními spoty jednoduché, například propagace Clavinu s tím ďábelským účinkem. Já nevím děvčata jak vy, ale kdybych byl ženou, mne by takoví ďábelští chlapi spíš vyděsili a odradili. Ale já nejsem žena, že? Stejně vás obdivuji, jak to s námi vydržíte, já bych sám se sebou asi dlouho nevydržel. Minulý týden jsme byli s manželkou v kině na novém filmu režiséra Havlíka Po čem muži touží. Recenze, kterou jsem o filmu četl, moc nechválila. Překvapilo mne, že v příbramském v plném kině bylo asi deset chlapů a ostatní byly samé ženy, dívky a pohledné babičky. Nic to nemění na faktu, že jsem se této komedii o převtělení chlapa do ženy řehtal jako všichni ostatní. Na konci při oblékání v šatně jsem konstatoval, že by si to převtělení měli vyzkoušet všichni chlapi. Hned bychom ženské chování chápali lépe. Vedle stojící paní mne překvapila, když prohlásila: „Ženský by to převtělení do chlapa potřebovaly taky.“ Jé, to by bylo na světě krásně, kdybychom se vzájemně chápali. Jestli by nás to vůbec bavilo, vždy by nebyla žádná legrace. Ovšem Anička Polívková byla ve své roli skvělá. Vřele doporučuji film shlédnout, pomůže to i vašemu zdraví, protřese se vám bránice. Když už jsem u kina, zašli jsme i na film Ondřeje Trojana s názvem Toman. Též doporučuji, poučné z historie České republiky, poválečné období komunistického převratu se vším všudy. Chvílemi vás bude mrazit.

Ale vraťme se zpět k dědímu podzimu či babímu létu. Ke vztahu mužů a žen, ten si pěstujeme od útlého mládí. Příkladem může být i vztahová scéna synka a maminky. Maminka se k podzimnímu slunnému dni vyšňořila, ale měla odlakované nehty. „Maminko ty jsi tak krásná. Ty červené náušničky, červená pusinka, červené nehtíky.“ „Děkuji ti Toníku, akorát ty nehtíky už nemám červené.“ Toník se zamyslel: „Aha, ale to nevadí, stejně jsi krásná. Vypadáš jako šašek.“ Prostě my chlapci ženám lichotíme už od malička. Proto nás mají rády i v pokročilejším věku. Tak podzimně. Tak bez parohů. Nebo ne? bs

Ke stažení: Obecnický zpravodaj Říjen 2018