Odemykání Fabiánovy naučné stezky – ročník 2015

Téma: Objevujeme zapomenuté technické památky

Fabiánova naučná stezka se i letos slavnostně otevře pro veřejnost a nebude tomu jinak než v předchozích letech, kdy starostové a představitelé obcí Podbrdského regionu za účasti široké veřejnosti společně projedou část Fabiánovy naučné stezky a společně se zastaví na zajímavých místech. V tomto roce byly zvoleny dvě technické památky, které chce Svazek obcí Podbrdského regionu občanům připomenout, jsou jimi: vodní dílo Struhy a vodní kolo a skluzavka v podzemí dolu Drkolnov.

Ke slavnostnímu otevření Fabiánovy naučné stezky dojde 23. května 2015 v 10:00 hod. na fotbalovém hřišti v obci Láz, odkud se společně v sedle svých kol přesuneme podél struh k dolu Drkolnov. Po krátké exkurzi zamíříme přes Březové Hory, Podlesí, Oseč, Lhotu u Příbramě do Obecnice, kde nás bude čekat malé občerstvení, a budeme dále pokračovat k pramenům řeky Litavky nad Bohutínem. Společné zakončení slavnostního odemykání stezky bude na fotbalovém hřišti v Bohutíně, kde bude pro všechny účastníky připraveno štědré občerstvení.

Účast na projížďce včetně občerstvení není podmíněna žádným účastnickým poplatkem. Během vyjížďky bude zajištěn technický doprovod a po celou dobu bude připraven zdravotník.

Údaje o trase:

Délka: 25km, zahájení v 10:00 hod. v Lázu (fotbalové hřiště), ukončení zhruba v 16:00 hod. v Bohutíně

Obtížnost: středně lehká

Průjezdní body a časy: Sraz v 9:45 hod. na hřišti v Lázu, 10:00 hod. odjezd, 10:40 hod. Tisová, 11:00 – 12:00 hod. podzemní důl Drkolnov, 12:30 hod. Podlesí, 13:00 – 14:00 hod. Obecnice, 15:15 prameny Litavky, 16:00 hod. hřiště Bohutín.

Za Svazek obcí Podbrdského regionu

Ladislav Turek, Antonín Kropáč a Zdeněk Strnad