TJ Slavoj Obecnice – TJ Sokol Sedlec – Prčice 4:0 (2:0)
branky: Janák, Strniště, Locker Ant., Roušal P.
Matějka – Locker Al., Dvořáková, Polák J., Zapletal – Prokeš, Roušal M. – Ježek, Locker Ant., Roušal P. – Janák
Střídali: Strniště, Polák M., Štamberk D.

Za krásného slunečného nedělního odpoledne jsme přivítali soupeře ze Sedlece a Prčic. Odehráli jsme kvalitní utkání, ve kterém jsme soupeře jasně přehrávali. Že se skóre zastavilo na čtyřech brankách je zásluhou našich promarněných brankových příležitostí. První branku vsítil Jenda Strniště, kdy do prázdné branky dorazil vyraženou střelu Kryštofa Janáka. Druhou branku vstřelil Kryštof sám po krásné kolmici za obranu a tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Třetí branka byla podobné té druhé, jen střelec byl jiný. Výborně hrající Tonda Locker přespritoval s míčem u nohy obránce a zavěsil. V poslední minutě utkání pečetil naší výhru Páťa Roušal po nádherném křídelním úniku Tondy Lockera. Kluci si vyměnili místa a Toník adresoval přihrávku na nabíhajícího Páťu, který utaženou střelou k tyči nedal brankáři hostů žádnou šanci. Jonďa Matějka v naší bráně se téměř celou dobu utkání musel nudit, protože naše nepropustná obrana mu nedala šanci vyniknout. Naše družstvo sehrálo dobře odpracované utkání, kde bych vyzdvihl kolektivní výkon a Tondu Lockera, který ukázal, jak má bojovat správný kapitán

19.4.2018
SK Březnice 1918 – TJ Slavoj Obecnice 2:4 (2:2)
branky: Locker Ant. 2, Janák, Prokeš
Střídali: Kadlec, Novotný, Štamberk D.

Věděli jsme, že nás čeká utkání plné soubojů a že k bodům vede jediná cesta, vyhrávat je. První půle byla hodně vyrovnaná. Snažili jsme se hrát míč rychle od nohy a vybízet kolmými přihrávkami naše rychlá křídla. Částečně se to dařilo, ale občas jsme byli zbytečně zbrklí a míčů se zbytečně zbavovali. První branku jsme vsítili my. Kolmici za obranu si přijmul Tonda Locker a pláchl celé obraně 1:0. Hosté vyrovnali po přímém kopu z poza vápna. Útočník soupeře v době kopu přeběhnul před Jonďou a byla z toho vyrovnávající branka 1:1. Za nedlouho jsme vsítili druhou branku po kooperaci Tondy s Kryštofem Janákem, který nekompromisní ranou téměř roztrhl síť 2:1. Bohužel hostům se podařilo vyrovnat po nezvládnutém rohu soupeře, kde jsme trestuhodně na zadní tyči nechali volného hráče a ten se šance nezalekl 2:2. Po této brance měli hosté další brankové příležitosti, ale při nás stáli všichni svatí a do půle jsme přežili. Druhé dějství bylo plně v naši režii a soupeř nevěděl kam dřív skočit. Hráli jsme rychlý fotbal, který domácím nechutnal. Třetí branka padla po rohovém kopu Honzy Zapletala, který našel přízemním centrem Toma Prokeše a ten z první napálil míč k tyči 3:2. A to nebylo všechno. Výborně hrající Kryštof na sebe navázal dva obránce soupeře a přihrál míč osamocenému Tondovi Lockerovi, který přidal druhou branku 4:2. Na konci utkání jsme, dle mého názoru, zbytečně zalezli, nicméně soupeř se do žádné příležitosti nedostal. Odehráli jsme utkání, kde více než fotbal, byla vidět bojovnost. Kluci nechali na hřišti všechno a po zásluze vyhráli.

21.4.2018
SK Litavan Bohutín – TJ Slavoj Obecnice 6:1 (3:1)
branka: Zapletal
Matějka – Locker Al., Dvořáková, Polák J., Kadlec – Prokeš, Roušal M. – Ježek, Zapletal, Roušal P. – Janák
Střídali: Polák M., Strniště, Novotný, Štamberk D.

Utrpěli jsme první porážku v jarní části soutěže. Bohužel nám chyběl Tonda Locker s Míšou Štamberkem a jejich absence byla citelná. Hlavně nám chyběla Tondova rychlost a průbojnost ve středu hřiště. Bohutín nás přehrával celý zápas a každá jejich akce byla nebezpečná. My jsme se do vápna soupeře dostávali sporadicky. V Poločase jsme prohrávali 3:1, kde naši branku vsítil dobře hrající Honza Zapletal. Druhé dějství jsme se chtěli porvat o dobrý výsledek, bohužel chyběly síly. Obdrželi jsme další tři branky a odjížděli s prohrou 6:1. I přes porážku jsme utkání odbojovali a je na místě pogratulovat k výhře výborně hrajícímu Bohutínu